czwartek, 14 czerwca 2012

Prastary Kamieniolom obejmujacy obszar ponad 10.000 ha w Pirenejach Francuskich.

Hipoteza dotycząca istnienia w Pirenejach Francuskich, olbrzymiego kamieniołomu, którego najstarsze urobiska mogą sięgać w czasie, nawet setki tysięcy lat wstecz.



PRASTARY KAMIENIOŁOM OBEJMUJĄCY OBSZAR PONAD 10.000 ha W PIRENEJACH FRANCUSKICH.

W rejonie Couizy, Quillan, Rennes le Chateau, od Cassaignes po Esperazę i od Alet les Bains po Bugarach, widoczne są ubytki w naturalnej formie istniejących tu gór.

Na fotografiach przedstawiamy widoczne ubytki w konstrukcji gór, charakterystyczne dla urobku skalnego w kamieniołomach.




Fot 1. Zbocze wschodnie Rennes le Chateau




Fot 2. Południowe zbocze w Luc sur Aude.


Fot 3. Północne zbocze w Montazel.


Fot 4. Widok góry na południe od Couizy.



Fot 5. Coustaussa leży w miejscu, gdzie wcześniej była góra.


Z tej góry pozostało niewiele a na szczycie tej pozostałości po górze stoją ruiny zamku i małe miasteczko Coustaussa.


Tak nienaturalnie wyglądających stoków w tym rejonie Pirenejów, jest jeszcze dużo. Widoczne na zdjęciach góry są tylko częściowo rozebrane. Natomiast w obrębie kamieniołomu, można wskazać takie miejsca, gdzie powinny byc góry a ich tam nie ma, lub istnieją tylko pozostałości po nich.

Na kolejnych fotografiach, są widoczne pozostałości po górach, które kiedyś tam powinny istnieć.



 


Fot 6. Widok terenu po kamieniołomie, gdy patrzymy z Alet les Bains w kierunku Quillan.



Wyrobiska, które rozpoczynają się w okolicy Alet les Bains, ciągną się aż do Quillan. Jest to odległość dwudziestu kilometrów licząc drogą, która biegnie przez Couizę.




Fot 7. Widok terenu po kamieniołomie z Bugarach w kierunku Rennes le Chateau.



Fot 8. Widok z Rennes le Chateau.



Fot 9. Widok terenu byłego kamieniołomu z Alet sur Aude.




Fot 10. Widok terenu na południe od Rennes le Chateau.


Nasza hipoteza, która ukazuje tu w Pirenejach, olbrzymi prehistoryczny kamieniołom, znalazła poparcie w wyglądzie tych gór, jaki pokazuje mapa satelitarna. Poniżej przedstawione dwa ujęcia z mapy gogle w sposób jednoznaczny ukazują różnicę w wyglądzie gór, które zachowały naturalną rzeźbę, w stosunku do miejsc, gdzie naturalne stoki, lub całe góry, zostały zmienione ingerencją człowieka.



Ujęcie pierwsze.


Ujęcie drugie.


Reasumując: - mamy podstawy przyjąć, że nasza hipoteza posiada znamiona rzeczywistego obrazu historii tych gór. Ingerencja człowieka z użyciem ciężkich maszyn, wydaje się by historyczną rzeczywistością. Pomimo tego, że wpływ naturalnych czynników, które doprowadziły do zatarcia śladów, musiał trwać wiele tysięcy lat, to jednak nie możemy odrzucić założenia, że już wówczas człowiek dysponował technologią obróbki kamienia, równie wysoko rozwiniętą jak obecnie.



© Struski Andrzej i Struska Magdalena 





  30.05.2012r. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu oraz podaniem linku do orginalnej strony autorów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz