piątek, 2 marca 2012

Odkrycie MAS - STOLICA ATLANTYDOW W PIRENEJACH FRANCUSKICH

Andrzej i Magdalena Struscy HIPOTEZA 

STOLICA ATLANTYDÓW W PIRENEJACH FRANCUSKICH


Takie stwierdzenie mogliśmy podjąć po odnalezieniu i ocenie kilkudziesięciu stanowisk archeologicznych leżących wokół Rennes les Bains. Artefakty znajdujące się na ponad trzydziestu stanowiskach archeologicznych, ukazują obraz dwóch różnych czasów ich powstania. Wszystkie są wykonane przez człowieka, jednak przez człowieka żyjącego w różnym czasie. Przełomowym momentem, było określenie stany ściany skalnej, która poddana była obróbce mechaniczne. Jasnym jest fakt, że tego typu obróbki, mie mogli dokonać Celtowie, lub ich kapłani.
  






Fot. 1 Widok obrabianej mechanicznie ściany skalnej, która znajduje się w Rennes les Bains. Widoczne miejsce, gdzie ponad dwu metrowej grubości warstwa gliny jest odkopana i ukazuje miejsce zakończenia zbierania wierzchniej warstwy na skale.





W efekcie oceny tego stanu rzeczy przyjęliśmy, że ta skała była obrabiana w czasie, gdy tu istniała cywilizacja wysoko rozwinięta technicznie. Taka cywilizacja mogła istnieć minimum 12 tysięcy lat wstecz. Są znane informacje o istnieniu cywilizacji Atlantydów, która poprzedzała naszą cywilizację, a która zaginęła około 12 tysięcy lat temu. Skała przedstawiona na zdjęciu, dokładniej opisana w artykule „Budowla Atlantydów Atlantyków Rennes les Bains ”, jest jednym z kilkudziesięciu opisywanych przez nas, archeologicznych stanowisk w okolicy Rennes les Bains i rozciąga czas aż do poprzedzającej naszą, cywilizacji.




Na górnej krawędzi tej skały istnieje wykonane przez człowieka charakterystyczne wcięcie skalne. Charakterystyczne jest ono, dlatego, że pośród wskazywanych stanowisk archeologicznych są takie, gdzie widoczne są podobne formy obróbki skały. Jest to działanie, późniejsze w stosunku do działania tych, którzy wykonali mechaniczną obróbkę skały.







Fot. 2 Widok wykutego na ścianie stożkowatego wcięcia, które jest dowodem na to, że ta skała była obrabiana przez ludzi żyjących w różnych cywilizacjach. Wcięcie na górnej krawędzi było wykonane w dużo późniejszym czasie, gdyż krawędzie po obróbce skały są jeszcze ostre, natomiast krawędzie po frezowaniu, również po wycinaniu całej ściany są w dużym stopniu poddały się wpływowi erozji.




W momencie, gdy już mogliśmy określić, występowanie dużej różnicy czasowej pomiędzy dwoma grupami ludzi wykonującymi czynności obróbki ściany skalnej, mieliśmy podstawy do wyciągnięcia kolejnych wniosków.




Większość odkrytych przez nas stanowisk archeologicznych to gniazda do ustalania położenia pryzmatów przesyłających światło słoneczne. W tej grupie znalezisk jest widoczny podział na gniazda, które noszą ślady długotrwałej i takie, gdzie erozja poczyniła mniejsze zniszczenia.







Fot. 3 Gniazdo, które podlegało długotrwałemu procesowi erozji.








Fot. 4 Gniazdo, którego krawędzie są jeszcze dobrze zachowane, co jest dowodem, że wykonane było wiele tysięcy lat później.




Odkryliśmy po kilka stanowisk z gniazdami mocno poddanymi erozji i kilka, których wpływ erozji jeszcze nie uszkodził. Można założyć, że starsze gniazda stanowiły zbiór pryzmatów zbudowany przez cywilizację Atlantydów. Do tego zbioru należy kilkadziesiąt już odkrytych gniazd. Z rozmieszczenia ich w terenie wynika, że przesyłały światło w inne miejsce niż te później wykonane. Celem Atlantów była góra Pech Bardou a celem kapłanów Druidzkich, góra gdzie leży postać Matki Ziemi.




Z położenia tego terenu Pirenejów wynika, że w tym miejscu mogła znajdować się stolica Atlantydów i główna świątynia Celtów. Wskazuje na to klika szczególnych cech, które przydają pozytywną wartość terenowi i przyczyniają się do zainteresowania człowieka tymi cechami. Ten rejon górski jest obszarem trudno dostępnym a zarazem wygodnym do zasiedlenia. Przebiega tędy południk „Zero”, który przyczynia się do powstawania wyjątkowego pola magnetycznego na Planecie. Pomimo wysoko położonego terenu klimat w tym rejonie jest stosunkowo łagodny i sprzyjający uprawie roślinnej. Występują tu gorące źródła, cecha, która zawsze wpływa na decyzję o zagospodarowaniu takich obszarów.




W kontekście tak korzystnych cech rejonu Rennes les Bains, Rennes le Chateau, góry Bułgarach i Pech Cardu, występujące wokół Rennes les Bains szczególne znaleziska archeologiczne wskazują na jego wyjątkowość. Dodatkowym wskazaniem na to, że tu mogła istnieć stolica Atlantów, jest występowanie w całym zbiorze archeologicznym stanowiska złożonego z pięciu form skalnych, na których widocznych jest kilkanaście różnych gniazd przeznaczonych prawdopodobnie do ustalania pozycji pryzmatów. To stanowisko określiliśmy mianem „Świątyni Światła”. W odległości kilkunastu metrów od tego stanowiska istnieje forma skalna z wykonanym na niej wyjątkowo dużym gniazdem. Jego średnica wynosi około 75cm, co jest wskazaniem, że tu musiał być instalowany wyjątkowej wielkości kryształ.







Fot. 5 Widoczne okrągłe gniazdo na górnej powierzchni bloku skalnego.




 © MAS Magdalena i Andrzej Struski

France-Languedoc-Roussillion-Rennes le Chateau

Powyższy tekst jest tekstem autorskim
Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu
oraz podaniem linku do orginalnej strony autorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz